Poznań to historyczna stolica Wielkopolski, ale również piąte największe miasto w Polsce. Bez wątpienia warto je odwiedzić, bo ma całkiem sporo do zaoferowania. Oczywiście trudno wszystkie atrakcje dostępne w Poznaniu, aczkolwiek postaramy się chociaż pokrótce przedstawić, co warto zobaczyć.

Wyjątkowa architektura i dużo atrakcji
Poznań jest miastem, które zachwyca wyjątkową architekturą, można podziwiać tam piękne, stare kamienice, szczególnie w obrębie Starego Rynku, chociaż praktycznie w każdej dzielnicy są ciekawe, niepowtarzalne budynki. Poznań to miasto, które bez wątpienia spodoba się miłośnikom historii. Wśród najpopularniejszych atrakcji, na pewno trzeba zobaczyć słynne koziołki, które znajdują się w wieży Ratusza i regularnie pokazują się publiczności, która zbiera się niezależnie od warunków pogodowych. Warto zajrzeć także do Muzeum Historii Miasta Poznań, które przybliży nam losy tego miasta.

Co warto zobaczyć w Poznaniu?
Poznań ma naprawdę bardzo wiele do zaoferowania i są rzeczy, które zachwycają niemalże każdego. Na pewno jedną z takich rzeczy jest mural na Śródce, gdzie została namalowana opowieść gródecka, można tam znaleźć trębacza z kotem na dachu. Całość prezentuje się niesamowicie, bo malunek jest wykonany w 3D. Niby tylko mural, jednak zachwyca wiele osób. Ciekawym miejscem jest także Most Biskupa Jordana, z którego rozciąga się piękny widok na Bazylikę Archikatedralną św. Piotra i Pawła oraz Bramę Poznania.

Wielkopolska to bardzo ciekawy region, który bez wątpienia warto odwiedzić. Podróżowanie warto rozpocząć od dokładnego poznania własnego kraju.