Poznań jest piątym pod względem wielkości miastem w Polsce. To miejsce, które bez wątpienia warto zobaczyć, bo jest naprawdę ciekawe, szczególnie w kontekście historycznym. To środek naukowy, kulturalny, akademicki, w którym na uczelniach wyższych studiuje około 130 tysięcy osób. W Poznaniu znajduje się piękna filharmonia, opera, a także teatry, balet, muzea, galerie sztuki. Dlaczego warto przyjechać do Wielopolski i co warto zobaczyć w Poznaniu?

Zabytkowe kamienice i poznańskie koziołki
Poznań to miasta z ogromną ilością pięknych, zabytkowych kamienic, które zachwycają swoim niepowtarzalnym wyglądem i przywołują zamierzchłe czasy. W zasadzie stare kamienice można zobaczyć praktycznie w każdej dzielnicy. Niektóre są zdobione malowidłami albo płaskorzeźbami. Będąc na rynku, warto zdecydować się na spacer w samo południe, dzięki temu można będzie zobaczyć poznańskie koziołki, które w samo południe wychodzą ze środkowej wieżyczki i przez minutę trykają się rogami. To jedna z głównych atrakcji w mieście, która cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Kolejna ciekawa atrakcja to poznański Zamek Królewski, znany również jako Zamek Przemysła. Niektórzy uważają zamek za brzydki, jednak wewnątrz kryje dużo ciekawych rzeczy. W murach zamku stworzono Muzeum Sztuki Użytkowej.

Rogale świętomarcińskie
Nie sposób nie wspomnieć także o rogalach świętomarcińskich, które są tradycyjnie przygotowywane w stolicy Wielkopolski z okazji dnia św. Marcina, które obchodzone jest hucznie 11 listopada. Rogale są bardzo smaczne, w środku mają nadzienie z białego maku, poza tym zawierają okruchy ciasta biszkoptowego, rodzinki, orzechy, kandyzowane owoce i aromat migdałowy.