Poznań to jedno z większych miast w Polsce, które zachwyca piękną architekturą oraz historią. Jeżeli chcesz zacząć podróżować, bez wątpienia na Twojej mapie miejsc do odwiedzenia, powinien znaleźć się Poznań. Dlaczego? O tym poniżej.

Spacer Starym Rynkiem
Miasto jest wyjątkowe, bo praktycznie w każdej dzielnicy można znaleźć piękne kamienice. Warto przespacerować się w ciągu dnia rynkiem, w południe można podziwiać poznańskie koziołki, które wychodzą ze środkowej wieżyczki i przez minutę trykają się rogami. Ta atrakcja przyciąga wielu turystów, nawet, jak pogoda nie sprzyja. Z pojawieniem się koziołków oczywiście wiąże się pewna legenda. Ponoć po wykonaniu zegara przygotowano ucztę dla wojewody poznańskiego. Przyrządzony udziec sarni spłonął, dlatego kucharz postanowił złapać i upiec na rożnie dwa koziołki. One jednak uciekły na wieżę ratuszową, które trykały na gzymsie, wtedy wojewoda polecił dołączyć do zegara dwa koziołki.

Spróbuj rogala świętomarcińskiego
Rogal świętomaciński to symbol Poznania, powstaje z ciasta półfrancuskiego i nadzienia z białego maku. To jeden z najsłynniejszych polskich wypieków, który jest bardzo smaczny, zresztą jest chroniony unijnym certyfikatem pozwalającym wypiekać go wedle ścisłych wskazań tylko w Wielkopolsce.

Przejedź się kolejką parkową „Maltanką”
Jeżeli wybieramy się w podróż z dziećmi, warto zabrać je na przejażdżkę kolejką parkową „Maltanka”, którą można dojechać do Nowego Zoo. Kolejka kursuje codziennie od końca kwietnia do końca września. Niekiedy są też organizowane przejażdżki zabytkowymi autobusami i tramwajami, można się nimi przejechać zazwyczaj w święta i weekendy.

Odwiedź Zamek Cesarski
Dawny Zamek Cesarski to ostatnia rezydencja monarsza w Europie. W czasie II wojny światowej został całkowicie przebudowany i utworzono tu oficjalną kwaterę Adolfa Hitlera. Obecnie jest to obiekt kultury, gdzie znajduje się teatr animacji dla dzieci, kino oraz liczne wystawy. To jeden z ciekawszych obiektów kulturowych w Poznaniu.