W największym mieście Wielkopolski można odkryć wiele ciekawych miejsc i to niezależnie od tego, czy wybieramy się w podróż zimą, wiosną, jesienią czy latem. Piękna architektura, historyczne miejsca, smaczne jedzenie – czego chcieć więcej?

Co warto zwiedzić w Poznaniu?
Poznań to miasto, w którym każdy bez względu na styl życia, upodobania znajdzie coś dla siebie. Jest to miasto zarówno dla fanów wycieczek muzealnych, architektury, jak i przyrody. Większość osób zaczyna zwiedzanie miasta od Starówki i bez wątpienia jest to bardzo dobra opcja. Ratusz jest piękny, renesansowy, można podziwiać charakterystyczne kamieniczki, w samo południe można oglądać też trykające koziołki, które stanowią jedną z ciekawszych atrakcji miasta. Oprócz ciekawe architektury nie można nie wspomnieć także o znajdującym się na rynku słynnym Pręgierzu – późnogotyckiej kolumnie przedstawiającej sylwetkę kata z uniesionym nad głową mieczem. To symbol nadania przez Władysława Łokietka prawa do stosowania kary śmierci.

Jeżeli chodzi o tereny zielone, to warto odwiedzić park sołacki będący jednym z najładniejszych miejsc w Poznaniu. Nie jest on duży, jednak bardzo urokliwy, został zaprojektowany w stylu angielskim, także można tam podziwiać alejki wokół stawów i potoku Bogdanka, jest też kilka małych mostków, które dodają całości niebanalnego charakteru. Miłośnicy przyrody z pewnością docenią aleję kasztanowców, można podziwiać także roślinność wodną.

Rekreacja
Będąc w stolicy Wielkopolski warto zdecydować się także na spacer nad Jeziorem Maltańskim wzdłuż, którego biegną tory kolejowe. To ciekawe miejsce rekreacyjne, gdzie można na przykład spróbować swoich sił w wakeboardingu w Wake Park Malta lub pływać na kajakach. Dostępny jest także całoroczny stok narciarski oraz termy Maltańskie, gdzie można wybrać się z całą rodziną.