Poznań to jedno z najstarszych polskich miast, które wyróżnia ciekawa architektura. Choć obecnie większość z nas wyjeżdża w podróż do dalekich, egzotycznych krajów, warto poświęcić trochę czasu na zwiedzenie własnego kraju, który również ma wiele do zaoferowania. Poznań to miasto, które jest ciekawe i piękne. Co ma do zaoferowania?

Dużo terenów zielonych
Chociaż Poznań jest dużym miastem, w którym praktycznie w każdej dzielnicy można znaleźć ciekawe, stare kamienice, to jest także wiele terenów zielonych, które zachęcają do aktywności fizycznej. Do dyspozycji poznaniaków i osób przyjezdnych jest na przykład park Cytadela będący największym parkiem w mieście. Powstał na terenie dawnego Fortu Winiary, który był umocnieniem fortyfikacyjnym Twierdzy Poznań. Na trenie Cytadeli znajdują się dwa Muzea – Muzeum Uzbrojenia i Muzeum Armii Poznań, a także wystawa rzeźb pt. Nierozpoznani Magdaleny Abakanowicz. To idealne miejsce nie tylko do zwiedzania, ale także do wypoczynku, uprawiania joggingu czy jeżdżenia na rowerze. Jeżeli chodzi o rekreacje, to warto wspomnieć także o Jeziorze Maltańskim, gdzie można popływać kajakiem albo nauczyć się wakeboardingu. W stolicy Wielkopolski dostępny jest też park sołacki wykonany w stylu angielskim. To również niesamowicie piękne miejsce, gdzie można podziwiać na przykład aleję kasztanowców czy rośliny wodne.

Zabytki w Poznaniu
Warto wiedzieć, jaka jest historia Poznania, taką wiedzę możemy zgłębić w Bramie Poznania, która nie jest typowym muzeum, a raczej centrum interpretacji dziedzictwa narodowego, gdzie są zgromadzone materiały multimedialne, dzięki którym można przyjrzeć się bliżej historii miasta. Ciekawym miejscem jest także Bazylika Archikatedralna śś. Piotra i Pawła, gdzie można uzupełnić wiedzę na temat początków istnienia państwa polskiego.