Poznań to stolica Wielkopolski, 5 pod względem wielkości miasto  w Polsce. Co roku przybywa tu tysiące turystów, których przyciągają piękne kamienice, historia, a także piękne zielone parki. Czemu Poznań to punkt obowiązkowy? Co warto zobaczyć? Co warto wiedzieć o tym mieście?

Atrakcje turystyczne w Poznaniu
Wybierając się do Poznania pierwszym punktem, jaki warto zobaczyć jest oczywiście Stary Rynek. To bardzo ładny, klimatyczny plac pełen kawiarni z ogródkami, brukowanymi uliczkami i ciekawymi, kolorowymi kamieniczkami. W samo południe na wieży ratuszowej można obserwować jak trykają poznańskie koziołki. Wewnątrz ratusza znajduje się Muzeum Historii Miasta Poznań. Kolejnym ciekawym miejscem jest Katedra Poznańska, która ma 1015 lat. To domniemane miejsce chrztu Mieszka I, poza tym tam znajduje się grób Mieszka I i Bolesława Chrobrego. Katedra jest piękna i warto ją zobaczyć na żywo, dla miłośników historii to na pewno nie lada gratka. Zamek Cesarski również należy do miejsc, które są wymieniane w przewodnikach. Obecnie jest to Centrum Kultury Zamek, jednak kiedyś zamek należał do Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego, były to czasy cesarzy Ottonów, Henryków i Fryderyka Barbarossy, niemniej jednak we wnętrz zachowało się stosunkowo niewiele wyposażenia.

Piękne parki
Poznań to nie tylko Muzea, ale także dużo pięknych terenów zielonych choćby park sołecki, który zachwyca stylem angielskim i piękną aleją kasztanowców. Warto zajrzeć również do parku Cytadela, który jest największych takim obiektem w Poznaniu. W parkach można wypocząć na łonie natury lub uprawiać sport, to miejsce spotkań wielu poznaniaków.